Zamówienia

Zamówienia

Wykonujemy ikony na zamówienie. Ikony piszemy tradycyjną techniką jajową używając naturalnych pigmentów w większości ucieranych ręcznie. Złocenia wykonujemy złotem płatkowym o grubości 22 th i 23- 24 karatów. Podobrazia są lipowe z gruntem klejowo-kredowym. Przed przystąpieniem do pracy pobieramy 50% zaliczki, reszta płatna jest przy odbiorze. Na życzenie wystawiamy certyfikat- metryczkę ikony z informacjami o ikonie ale też możemy tam umieścić inne informacje np. z jakiej okazji, kto i komu tę ikonę przekazuje. Termin wykonania ikony ustalamy indywidualnie.

Ikony są zamawiane do  pobożności domowej i do świątyń. Po urodzeniu dziecka wykonywana jest ikona jego patrona. Rodzice  błogosławią dzieciom przekazując im ikony kiedy opuszczają dom rodzinny. Ikony podróżne można zabierać ze sobą udając się w podróż. Podczas procesji pogrzebowych ikony kładzione są na trumnach, a bywa, że także ikony opuszczane są do grobu.

Ikonę można dać komuś w prezencie. Ikona napisana w tradycyjnej technice przetrwa wieki- może być przekazywana z pokolenia na pokolenie stanowiąc cenną pamiątkę wyjątkowego rodzinnego wydarzenia. Poniżej zdjęcia ostatnio zamawianych ikon.

Więcej informacji i kontakt: akademiaikony@gmail.com.